20 Kasım 2014

Kategori: Selimiye
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

marmaris-selimiyede-ne-yapilir

Marmaris Selimiye’ de zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Marmaris Selimiye’ de ne yapılır sorusuna birçok cevap verilebilir. Yapılacak bir sürü şey bulunmaktadır. Dönerken ayaklarınız geri geri gidecektir. Adada bozulmamış bir doğa var. Eğer yeşil aşığı iseniz sabah ve akşamüstü doğada yürüyüşler yapabilirsiniz. Hatta doğa safarilerine katılabilir köyü ve eşsiz doğasını keşfe çıkabilirsiniz. Berrak denizinde mükemmel vakit geçirebilirsiniz. Türkiye’de ünlü yat limanı olan Sığliman koyunda denize girebilir, güneşlenebilirsiniz. Selimiye’ de deniz sakinidir. Size de bu sakinlik geçecektir. Yine Sığliman koyundan yat ve ya tekne kiralayarak ya da hazır tekne turlarına katılarak yakın koyları gezebilir buralarda durarak denize girebilirsiniz. Dalış sevenler berrak suların altını keşfe çıkabilir, dalış yapabilirler. Su oyunları yapılabilir. Yelkenciliğe merakı olanlar yelkencilik kurslarına katılabilir. Minibüslerle Marmaris’ e gidilebilir. 24.00’ a kadar Selimiye’ye dönüş için minibüs bulmaları mümkündür. Gezmek istemeyenler için otellerindeki açık havuzlarda ya da biraz yürüyerek denizlerde yüzüp, güneşlenebilirler.

Sahil boyunca restoranlar vardır. Balık sevenler için güzel balık yapılmaktadır. Deniz manzarasına karşı balığınızı yiyebilir, keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Konaklanan yerin bahçesinde dinlenebilirsiniz. Akşamları otellerin barlarında eğlenile bilinir. Akşamları sahile inilebilir. Deniz manzarası eşliğinde gece geçirilebilir. Selimiye’ de birbirinden güzel kafeleri gezebilirsiniz. Burada içeceğinizi içip yemeğinizi yiyebilirsiniz. Otellerin balık ve et restoranlarında leziz yemekler yenilebilir. Etrafta bulunan koylara gidile bilinir. Etraftaki köyler gezilebilir. Çok köklü bir tarihi olduğundan etrafta bulunan tarihi kalıntılar görülmeye değerdir. Aşarkaya ve Sarıkaya tepelerinde birçok antik kalıntı mevcuttur. Turgut köyü, Bozburun, Söğüt, Kızkumu gibi çok yakın tatil kasabaları gezilebilir. Turgut köyünde şelaleyi gezebilir, kurulan pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Adalara gidebilirsiniz. Tekne turlarına katılarak Kamelya Adası ve Dişlice Adası’nı görebilirsiniz.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Selimiye Ne Yenir adlı yazımızda selimiye restoranlar konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

4.695 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir