20 Kasım 2014

Kategori: Selimiye
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

selimiye

Selimiye, Ege Bölgesi’nin incilerindendir. Marmaris’e yarım saat mesafededir. Farklı derece güzellikte bir yerde tatil yapmak istiyorsanız, Selimiye bu konuda tam size göre.

Selimiye’de hava durumu her zaman yüzmeye elverişlidir. İster yaz ya da ister kış denize girebilirsiniz. Aynı zamanda bir koy olan selimiye, Marmaris’in en güzel koylarından biridir. Tertemiz denizi ile Selimiye, eşsiz bir doğa güzelliğine sahiptir. Sabahtan akşama kadar denizin tadını çıkarabilir, doğa yürüyüşlerine çıkarak Selimiye’nin mis kokan doğasında adeta yeniden nefes alabilirsiniz. Çünkü Selimiye, Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzak, başka bir deyişle bakir kalmış bir bölgedir. Bu da elbette doğasının ve denizinin temiz olmasına, havasının mis kokmasına etki etmektedir. Başka tatil beldeleri gibi, sıcağında bunalmaz, denize ulaşmak için güneşin altında saatlerce zaman harcamazsınız. Çünkü Selimiye ve çevresinde, her şey ayağınızın altındadır. Deniz zaten selimiye’yi çevrelemektedir. Orman ararsanız, kafanızı hemen kaldırıp sağa sola bakmanız yeterli. Ailenizle sevdiklerinizle, Marmaris’ ten tekne turuna başlayıp, Selimiye’ye kadar gelebilirsiniz. Ya da aracınız ile sadece yarım saat süren bir yolcuğun ardından Selimiye’desiniz.

Selimiye, Ege Bölgesi’nin özelliklerini aynen yansıtmaktadır. Buraya geldiğinizde konuşılan farklı şive hemen dikkatinizi çekecektir. İnsanların sıcak kanlı olmaları, size sevimli yaklaşımları, Selimiye’den ayrılmanızı geciktirecektir. Buraya geldiğinizde civarda keşif turu atabilir ya da Selimiyeli köylülerin kurdukları ufak tefek hediliyelikçi dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Selimiye’ye gelerek ailenizle ya da sevdiklerinizle beraber doğayı yeniden keşfedeceksiniz. Tertemiz plajlarda güneşlenmek, denize nazır restoranlarda romantik akşam yemeği yemek ya da odanızdan dışarı balkona doğru attığınız ilk adımda sizi eşsiz bir manzaranın karşılaması, her yerde ulaşabileceğiniz bir nimet değildir. Siz de tatilinize değer katmak istiyorsanız Marmaris’in Selimiye Köyü’ne davetlisiniz. Burada günler size çok kıza gelecek.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

3.052 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir