20 Kasım 2014

Kategori: Selimiye
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 puanlar, ortalama: 1,00 puan, toplam 5)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

marmaris-selimiye-plajlari

Sakin huzurlu bir tatil isteniyorsa bu yer doğa ile denizin bütünleştiği yer olan Marmaris Selimiye’dir. Selimiye doğasına dokunulmamış, gün geçtikçe popülerliği artan bir tatil beldesi olma yolunda ilerlemektedir. Önceleri balıkçı kasabası olan bu yer şimdilerde gözde tatil merkezlerinden biri olmaktadır. Eşsiz doğası, masmavi berrak denizi ile insanları çağırmaktadır. Denize girip çıkmak istemeyeceksiniz. Deniz Selimiye’ de her zaman sakindir. Bu sakinliği size de geçecek huzurlu hissedeceksiniz. Tatilden evinize tüm streslerden arınmış olarak döneceksiniz.

Konaklama yerlerinin çoğu denize sıfırdır. Odanızdan çıkıp birkaç adımda denize varmış olursunuz. Çoğunlukla iskeleler bulunur. Selimiye’de birden çok plaj yoktur. Tek bir plajı mevcuttur. Plajı temiz, sakinidir. Sıcak güneşin tadını plajda çıkaracaksınız. Plajı merkeze biraz uzaklıkta olan Sığ plajıdır. Sığ plajı denize girmek için idealdir. Doğa harikası gibi bir plajdır arkası yeşillik dağ iken ön taraf berrak masmavi bir denizdir. Ailece yapılacak tatiller için Selimiye ve plajları idealdir. Denizi berraktır. Denizde vakit geçirmek çok eğlencelidir. Denizi adeta kadife gibidir. Dokunulmadığından içinde yüzen balıkları çok rahat görebilirsiniz. Sığ plajı adında geçtiği gibi sığ ve sıcak denize sahiptir. Denizin içinde çok rahat yürüyebilirsiniz. Bu da çocuklu aileler için Selimiye’nin tercih nedenidir. Fırtınalı havalarda bile deniz sakindir. Plaj pırıl pırıl bir görünüme sahiptir. Sığ limanda sadece denize girmekle kalmaz yat ve ya tekne turlarına çıkabilirsiniz. Buralardan denize dalabilir, yüzebilirsiniz. Araç ile gideceğiniz yakın koylardaki plajlarda yüzebilirsiniz, güneşlenebilirsiniz. Gittiğiniz yerleri gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Çoğu insan Selimiye koyu için denizi için böyle bir yer görmediklerini, suyunun temizliğini belirtir. Buradan dinlenmiş bir şekilde evlerine dönerler. Unutulmayacak bir tatil hayal ediliyorsa kesinlikle Marmaris Selimiye tercih edilmelidir.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Selimiye’ de Gezilecek Yerler adlı yazımızda selimiye tatil yerleri konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

12.944 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir