20 Kasım 2014

Kategori: Selimiye
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

marmaris-selimiye-nerede

Selimiye Marmaris ilçesine bağlı şirin bir köydür. Marmaris ise Muğla iline bağlıdır.Marmaris ile Selimiye arası 45 km’dir. Selimiye köyü deniz kıyısındadır. Burada insanlar balıkçılık geçinirler. On beş yıl öncesine kadar sadece balıkçılık ön planda iken şimdilerde denizi ile doğanın mükemmel bir şekilde bütünleşmesinden dolayı turizm giderek gelişmektedir. Türkiye’nin en önemli en gözde yat limanı olan Sığ liman koyu Selimiye’ ye aittir.

Selimiye etrafında bir birinden güzel koylar turistik yerler bulunmaktadır. Selimiye’ ye ulaşım çok kolaydır. Karayolu, otobüs, havaalanı gibi seçenekleri kullanarak Selimiye’ye ulaşım mümkündür. Büyük şehirlerden gelenler için Marmaris Selimiye nerede sorusu önemlidir. Marmaris Selimiye Ankara’ya 682,1 km’dir. Yaklaşık olarak on saat sürmektedir. İstanbul- Selimiye arası 867,1 km’dir. Yaklaşık olarak on iki saat otuz dk. sürmektedir. İzmir- Selimiye arası 305,0 km’dir. Yaklaşık olarak beş saat sürmektedir. Marmaris- Selimiye arası 45 km’dir. Yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Antalya- Selimiye arası 358,3 km’dir. Yaklaşık 6 saat sürmektedir. Ulaşım rahat ve kolaydır. Ulaşım esnasında yolculuk sırasında problem yaşamazsınız. Selimiye’ ye geldiğinizde sizi enfes bir tatil bekliyor olacak. Konaklayacağınız yerlerden denize gireceğiniz koylara kadar her şey size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır. Konaklama için toplamda 31 tesis bulunmakta herhangi birini seçip rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bir tatile ilişkin aradığınız, düşündüğünüz ne varda bu şirin sahil kasabasında mevcuttur. Kendi doğallığını her geçen gün artan ziyaretçi sayısına rağmen bozmamaktadır. Köy havasını korumaktadır. Burada leziz yemekler yiyecek, sakin sularda yüzecek, köyün içini gezeceksiniz. Sadece köyün kendisini gezmekle kalmayacak etraftaki turistik merkezlere de gidebileceksiniz. Köklü geçmişi ile tanışacak, antik kalıntılar içerisinde büyüleneceksiniz. Köyün güler yüzlü sakinleri, konaklayacağınız yerlerin şirin sahipleri sizi evinizde hissettirecek.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Selimiye Plajları adlı yazımızda selimiye koyları ve selimiye sahil konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

3.703 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir