20 Kasım 2014

Kategori: Selimiye
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 puanlar, ortalama: 2,00 puan, toplam 5)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

marmaris-selimiye-nasil-gidilir

Selimiye Marmaris’e bağlı bir köy ve koydur. Mükemmel doğasıyla, tertemiz bir koy oluşuyla giderek dikkat çekmeye başlayan bir yerdir. Denizi sakin ortamı çok huzurludur. Böyle bir yerde tatiliniz geçirmek biraz huzur bulmak herkesin isteyeceği türdendir.

Marmaris Selimiye’ye gitmek isteyenlerin aklına ilk gelecek sorulardan biri de “Marmaris Selimiye’ye nasıl gidilir?” olacaktır. Marmaris Selimiye’ye hangi yolla gidileceğinin seçilmesi gerekir. Marmaris Selimiye’ ye üç yolla ulaşım mümkündür. Kendi aracınızı kullanarak kara yolunu kullanarak, havayolu ile ve otobüslerle Marmaris Selimiye’ye ulaşmak mümkündür. Karayolu ile kendi aracını kullanarak yolculuk yapacaklar için öncelikle rota Marmaris olacaktır. Marmaris ile Selimiye arası 45 km’dir. Marmaris’e ulaştıktan sonra 40-45 dakikalık bir yolculuk sonrası Selimiye’ye varılmaktadır. Marmaris’ e geldikten sonra iki seçenek ile Selimiye’ye ulaşabilirsiniz. Birincisi Marmaris’in içinden Selimiye yol ayrımını kullanarak ikincisi Marmaris içinden İçmelere oradan da Datça yoluna çıkmaktır. Datça yolunu takip ederek Selimiye’ ye varılır. Havayolu tercih edilecekse Selimiye’ye en yakın havaalanı Dalaman havaalanıdır. Dalaman- Selimiye arası 150 kilometredir. Havaalanından Marmaris’e otobüs servisleri bardır. Bu otobüsleri kullanarak Marmaris’e gidilebilir. Otobüs ile yolculuğu tercih edenler önce Marmaris terminaline buradan da Selimiye minibüse binerek Selimiye’ye ulaşırlar.Selimiye’ye ulaşım minibüslerle sağlanır. Minibüslerin hareket saatleri bellidir. Minibüsler terminalden ya da Marmaris çarşıdan hareket ederler. Minibüs şoförlerine gidilecek yer söylendiğinde sizi ulaştıracaktır. Terminalden taksi ile de ulaşım imkânı vardır.

Marmaris Selimiye’ye varıldığında sizleri huzurlu bir ortam, tertemiz bir hava karşılayacaktır. Şehrin kalabalığından uzaklaşılacak dinlenmiş olarak geri döneceksiniz. Selimiye köyünde gelenleri sıcakkanlı, güler yüzlü işletme sahipleri ve köylüler karşılayacaktır. Kaldığınız otelden, pansiyondan çıkıp birkaç adım sonra tertemiz doğasıyla, deniziyle karışılacaksınız.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Selimiye’de Ne Yapılır adlı yazımızda selimiye gezi konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

20.733 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir