20 Kasım 2014

Kategori: Konaklama
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

marmaris-selimiye-hava-durumu

  Yaz aylarının gelmesi ile hemen hepimiz tatil planlarımı aylar öncesinden yapmaya başladık. Tatil planlarımızı yaparken çoğumuzun gözden kaçırdığı önemli bir detay vardır aslında. Tatil için seçtiğimiz tarihlerde gideceğimiz tatil yöresinin hava durumu tatilimizin kalitesini etkileyebilecek kadar önemli bir faktördür. Tatile çıkmadan önce mutlaka devlet meteoroloji istasyonunun internet sitesinden bölgeyle ilgili hava tahminlerine bakmamızda fayda vardır.

  Günümüzde artık doğal güzelliği korunmuş beldelere rağmen çok daha fazla olmaktadır. Bu bölgelerden biriside ülkemizin güney batısında bulunan Muğla ili Marmaris ilçesine bağlı Selimiye beldesidir. Selimiye beldesi geçimini genel olarak tarım ve hayvancılıktan sağlayan ufak bir yerleşim yeridir. Selimiye’de tatil planı yapmayı düşünüyor iseniz bilmenizde fayda olacak bazı ufak detaylar vardır. Selimiye’de temiz içme suyuna ulaşabilirsiniz ancak köyde kanalizasyon sistemi gelişmemiştir. Bölgede ki otel ve pansiyon sayısı da son derece azdır. Genel olarak belde de butik oteller hizmet vermektedir. Bu nedenle doğallığını koruma konusunda son derece başarılı olan bu bölge doğacılar için son derece güzel bir tatil seçeneği olarak durmaktadır. Denizi son derece temiz ve masmavi olan Selimiye beldesi Marmaris merkeze yaklaşık 35 km mesafesi ile de çevre bölgeleri gezmeyi seven tatilciler için de son derece zengin bir konumdadır.

  Eğer tatil planlarınızı bu bölge üzerine yapıyorsanız mutlaka Marmaris Selimiye hava durumu bilgilerini meteorolojiden takip etmeyi unutmayınız. Aksi halde bir yılın yorgunluğunu atmak üzere çıktığınız tatil sizin için hiç de hoşnut kalmayacağımız bir şekilde sonuçlanabilir. Marmaris Selimiye hava durumu yıl genelinde ülke ortalamasının üzerinde sıcaklıklara sahip olsa da yağış alma oranı da oldukça yüksektir. Meteoroloji istasyonlarının Marmaris Selimiye hava durumu tahminlerinin bölgede tatil yapmayı planlayan tatilciler için unutulmaması gereken bir detay olduğunu hatırlatmalıyız.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Selimiye Nerede Kalınır adlı yazımızda selimiye kalınacak yerler konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

3.129 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir