20 Kasım 2014

Kategori: Selimiye
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

Digital Camera

Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Selimiye köyü, bağlı olduğu ilçenin merkezinden 35 km uzakta konumlanmıştır. Akdeniz ikliminin etkisi altında olan Selimiye köyü, yılın bir çok ayında dalış gerçekleştirilebilir oluşu sebebiyle Marmaris Selimiye dalış için en çok tercih edilmekte olan yerlerden biri.

Son zamanlarda ülkemizde gelişmekte olan ve bu gelişimi devam ettirerek takipçilerinin sayısının da her geçen gün arttığı bilinen bir gerçek. Hal böyleyken bu sporların özellikle dalışın gerçekleştirildiği mevcut beldelerin yoğunluğunun her geçen gün arttığı da tahmin edilebilir bir gerçek. Bu yoğunluğu azaltmak adına yeni yerlerde de gerçekleştirilmekte olan yapılandırılmalar gerçekleştirilmekte. Ancak Marmaris Selimiye dalış için uzun süredir tercih edilen bir belde. Tatil beldesi olma özelliğinin yanı sıra sunduğu bu tarz fırsatlarla da göz önünde bulundurulması gereken Marmaris Selimiye köyü fırsatların kaçınılmaması aklında bulundurulması gerekli. Etkisi altında olduğu Akdeniz iklimi ve deniz kenarında konumlandırılmış olması sebebiyle Marmaris Selimiye dalış sezonu ılık ve yağışlı geçen kış ayları süresinde dahi devam etmektedir. Aynı zamanda köy halkı için farklı bir geçim kaynağı oluşturmakta olan dalış etkinliği, köy ekonomisine de destek veriyor. Alt yapısı konusunda bir köyün sahip olacağı düşünülenin ötesinde özelliklere sahip olabilen Marmaris Selimiye dalış için tercih edilme sebeplerinden. Uzun yıllardır tercih edilmesi sebebiyle belde de su sporları özellikle dalış için gerekli alt yapının uzun süredir oturduğu ve birbirinden farklı firmaların tercih edilebilir olması sebebiyle de tercih konusu.

Marmaris Selimiye dalış için tercih edilir olması sebebiyle; birlikte tatile çıkmayı düşünen büyük arkadaş grupları, üniversitenin başta su sporları olmak üzere farklı öğrenci kulüpleri, rotary kuruluşları tarafından tatil için düşünülen seçenekler sırasında en başta geliyor.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Selimiye Haritadaki Yeri adlı yazımızda selimiye haritası ve selimiye yol haritası konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

3.339 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir