18 Aralık 2018
Kategori: Yaşam
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 puanlar, ortalama: 5,00 puan, toplam 5)
Loading...
18 Aralık 2018,
 0

 Merhaba değerli tatilciler, Sizlere bu makalemizde selimiye alışveriş yerleri hakkında detaylı turistik bilgiler vereceğiz.Marmaris`in bu şirin tatil kasabası alışveriş konusunda nasıl bir yer sizleri bilgilendireceğiz.

 Marmarisin son yıllarda gözde tatil beldelerindne biri olan Selimiye daha çok köy havasında bir yer olmasından ötürü alışveriş yerleri konusunda beklentilerinizi çok vermeyen bir yapıya sahiptir. Şöyleki, genel yapı oteller ve restoranlar üzerinededir. Selimiye`nin yaşam merkezi daha çok liman bölgesi olduğundan ötürü küçük çaplı alışveriş yerleri bu bölge etrafında toplanmaktadır. Genel olarak alışveriş yapabileceğiniz 3 adet migros mağazası yine liman bölgesinde yer almaktadır. Küçük çaplı bahsettiğimiz işletmeler giyim kuşam, hediyelikçiler vs üzerine satış yapmaktadırlar. Bunlar dışında sahil bandında bir kaç hediyelik standtları ve cafeler bulunmaktadır. Selimiye girişinde meşhur losta tatlısını yiyebileceğiniz pastahane, et alışverişlerini yapacağınız 1 adet kasap, balık vs çeşitleri için balıkçı ve 2 de manav bulunmaktadır.Bölgeye gelen tatilciler genel ihtiyaçlarını marketlerden sağlamaktadır.Bunların dışında giriş alanında her hafta içi her salı günü pazar kurulmaktadır.

Bu neden ile eğer Selimiye`de tatil düşünüyorsanız tatiliniz için yanınızda mutlaka ihtiyaç duyabileceğiniz eşya ve ekipmanları almalısınız. Bunun dışında tatil dönüşü öncesi sahil bandında yer alan hediyelik satış yapan tezgahlardan sevdiklerinize Selimiyeye özgü hatıralık, hediyelik eşya alabilirsiniz.

 

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

246 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir