20 Kasım 2014

Kategori: Bozburun
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

marmaris-bozburun

Yoğun geçen bir yılın ardından hepimiz güzel bir tatilin hayallerini kurmaya başlarız. Tam bir turizm cenneti olan ülkemizde tatil için her bütçe ve keyfe göre tatil seçenekleri bulunmaktadır.

Özellikle 90’lı yıllardan beri Akdeniz bölgemizde hızla artan 5 yıldızlı tatil köyleri ve ultra her şey dahil hizmeti veren oteller hem bütçe olarak hem de tatil anlayışı olarak bazı kesimlere hitap etmemektedir. Doğayla baş başa olmayı, gittiği coğrafi bölgeyi gezmek isteyenleri çok fazla cezp etmeyen bu tatil seçeneklerine alternatifi olarak ülkemizde pek çok doğal ve bakir kalmış tatil beldeleri de bulunmaktadır. Güney Ege’de bulunan Muğla ili Marmaris sınırları içinde yer alan Bozburun tatil beldesi bu seçeneklerden birisidir. Ulaşımın son derece kolay olduğu bölge yat limanları ve doğasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Son derece temiz bir denize sahip olan Marmaris Bozburun yaklaşık nüfusunun 2000 olması nedeniyle de kalabalıktan uzak, doğal bir cennettir.

Marmaris Bozburun ismini, bölgede ki burun şeklinde uzanan boz renkli dağlardan alan belde özellikle yat yapımında ülkemizin önde gelen tersanelerine sahiptir. Bozburun’u tatil beldesi olarak seçenleri bu karara iten en büyük faktör sessiz ve temiz bir doğaya sahip olmasıdır. Özellikle bölgede ki yoğun turizm nedeniyle diğer turistik beldelerin çoğunun fazla kalabalık olması, doğanın bozulması ve fiyatlarının yüksek olması nedeniyle tüm bu olumsuzlukları kendisinden uzak tutmayı başarmış Marmaris Bozburun bölgenin önemli bir doğa tatili merkezi haline gelmiştir. Sakin bir tatil, doğayla iç içe bir yaşam isteyen tatilcilere hitap eden Marmaris Bozburun tatilcilerine sunduğu pek çok pansiyon, lokanta ve kamping alanı ile görülmeye değer bir yerdir. Sizde hala tatil planlarınızı yapmadıysanız Marmaris Bozburun için geç kalmış sayılmazsınız.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

9.226 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir