15 Aralık 2018

Kategori: Genel
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
15 Aralık 2018,
 0

Özellikle yaz aylarında oldukça rağbet gören selimiye`ye elbetteki kış gün olur bir gün gelir. Peki bahar ve yaz aylarında oldukça tercih edilen selimiye kışın nasıl?

Her yıl ekim sonuna doğru havalarında soğuması ile önce tatilcilerin daha sonrada işletmecilerin çekildiği selimiye kış aylarında kabuğuna çekilir. Köyde kalan bir kaç işletme sışında yörede yaşayan halkın bir kısmıda kış aylarını selimiye`de geçirir. Kış döneminde ulaşımında azalması nedeni ile gelen giden az olsada kafa dinlemek isteyenleri selimiyede görmeniz mümkündür. Aslında kışıda yaşamak görmek gerekir selimiye`de. Elbetteki yaz dönemindeki gibi olmasada huzuru fazlası ile sizlere sunacaktır selimiye.Bir çok yer kapalı olsada bazı işletmeler kış dönemindede misafirlerine hizmet vermektedir. Yörenin meşhur Sardunya restoranı yaz kış misafirlerine açık bir şekilde hizmetine devam etmektedir. Özellikle gece konaklama düşünenlerede oda hizmeti verdiğini düşünürseniz neden selimiye`ye gelmeyesiniz.

Aracınız olmasada kış döneminde marmaris üzerinden selimiye`ye gelebilirsiniz. Neredeyse her saat başı tek bir hat üzerinden bozburun kasabasına giden minibüsler ehr daim sizleri selimiye ile buluşturacaktır.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Selimiye`de Hayat adlı yazımızda selimiyede yaşam konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

209 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir