20 Kasım 2014

Kategori: Bozburun
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 puanlar, ortalama: 3,00 puan, toplam 5)
Loading...
20 Kasım 2014,
 0

bozburun-deniz

Türkiye’de tatil yapmak için birçok seçenek vardır. Fakat genelde denize girmek için güney sahiller tercih edilir. Bu durumda Ege ve Akdeniz Bölgeleri tercih olmada başı çekmektedirler. Ülkemiz bu konuda oldukça zengin bir yapıya sahiptir.

Önde gelen tatil merkezlerinden biri olan Marmaris, sınırları içinde birçok köy, koy, sahil barındırmaktadır. Bozburun, denizi ve sahili ile Marmaris ‘in en önemli parçalarındandır. Hem Ege Denizi hem de Akdeniz’in özelliklerini barındıran Bozburun suları, adeta bir cennet misalidir. Marmaris’ten tekneyle tura çıkarak, koy koy gezilebilir, Bozburun’un temiz sularına ulaşabilir. Hatta kıyıya yanaşmadan tekneniz demir atarsa, burada yüzmenizi tavsiye ederiz. En ufak bir kirlilik söz konusu değildir. Söz konusu bu temizliğe, Bozburun’un eşsiz doğası da eşlik etmektedir. Temiz hava, yeşil örtü ile Bozburun’dan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Marmaris, Muğla iline bağlı, Türkiye’nin güneybatısında, en önemli tatil merkezlerinden biridir. Bitkisi örtüsü ile genel anlamda yeşil bir görünüme sahiptir. Türkiye de hali hazırda doğu bölgelerinin bir kısmını saymazsak, yeşilin hakim olduğu bir ülkedir. Bazı yerlerde ormanların yok edilmesi, içler acısı bir durumdur. Uzunca sahiller denizin kirlenmesine de neden olmaktadır. Ya da şehir atıklarının denize dökülmesi de doğaya verilen zararlardan bazılarıdır.

Fakat Bozburun’da böyle bir durum söz konusu bile olamaz. El değmemiş ormanları, denizi ile gidilip görülmesi gereken, Türkiye’de yegane yerlerdendir.

Siz de ailenizi ve sevdiklerinizi alıp Bozburun’a doğru yola çıkabilirsiniz. Burada adeta yeniden nefes alacak, tatilinizi en iyi şekilde değerlendirme fırsatı bulacaksınız. Dilerseniz Bozburun’un içlerine doğru geziye çıkıp, Ege’nin kültürünü kısa da olsa yaşayabilirsiniz. Halk, turizm ve balıkçılıkla uğraşmaktadır. Ayrıca Bozburun, tekne yapımı ile ünlenmiş bir yerleşim birimidir.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Marmaris Bozburun adlı yazımızda bozburun tatil konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

10.806 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir